چهارشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۵

درباره ما

اهداف سایت آزادگان ایران : احیاء فرهنگ خون و شهادت و ایثار و مقاومت آزادگان با بهره برداری از توان و استعداد عزیزان آزاده که صاحب نظر و خلاق می باشند و به دور از هرگونه وابستگی سیاسی بصورت مخلصانه و در خدمت آزادگان باشند استفاده از آزادگان توانمند و تحصیل کرده جهت رفع نیاز آزادگان نیازمند مثل وکلا ( جهت رفع موانع قانونی آزادگان اعم از خصوصی و یا پیگیری کارهای عمومی آزادگان ) – پزشکی ( جهت مرتفع کردن درمان آزادگان و یا راهنمایی و ارشاد جهت چگونگی درمان آزادگان و خانواده عزیزان آزاده ) – اقتصادی ( جهت به کارگیری و یا رفع نیاز معیشتی آزادگان و خانواده معزز آن ها که می توان این موارد را به شاخه های دیگر نیز تأمیم داد اعلام برنامه های آزادگان در هر زمینه اعم از فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و … اطلاع رسانی به آزادگان عزیز در خصوص مسائل مربوط ماده ۱۳ ، ۱۹۰ جامعه خدمات ایثارگری و امثال آن ارائه گزارش و اخبار از شرکت های اقتصادی و مؤسسات فرهنگی که در راستای ارائه خدمت به آزادگان عزیز می باشد با توجه به گذشت چندین دهه از بند گسستن اسارت عزیزان آزاده و درد و رنج آلام متحمله و سن بالای عموم آزادگان می توان در حیات و یا خدای ناکرده ممات که خود شهادت تلقی می گردد ضمن پیگیری جهت امور درمانی و کمک مردم نهاد در صورتی که نیازمند همکاری ، هم فکری و یا اجرای مراسم و احیاء همدردی و هر مورد دیگر ، می توان اقدام نمود ضمناً اهداف والا فرهنگی و اجتماعی این سایت در آینده نزدیک به صورت مشروح تقدیم حضور می گردد و همچنین نمایندگان استان ها با ذکر آدرس و شماره تماس به سمع و نظر عزیزان آزاده خواهیم رساند. با تشکر مدیر مسئول سایت آزادگان ایران حسن محمدی

Close
»   آرشیو, اخبار, گزارش تصویری  »   گزارش روزنامه فرانسوی: کنیسه، کلیسا و مسجد؛ تهران شهر آزادی ادیان است + تصاویر
۲۲ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۰۷
گزارش روزنامه فرانسوی: کنیسه، کلیسا و مسجد؛ تهران شهر آزادی ادیان است + تصاویر

پس از سفر دانشجویان فرانسوی به ایران منتشر شد

گزارش روزنامه فرانسوی: کنیسه، کلیسا و مسجد؛ تهران شهر آزادی ادیان است + تصاویر

روزنامه فرانس اوئست در گزارشی به شرح سفر جمعی از دانشجویان فرانسوی به ایران پرداخته است.

 

رایزنی فرهنگی ایران در فرانسه گزارشی را درباره بازدید اخیر جمعی از دانشجویان فرانسوی در ایران تهیه شده است.  در این گزارش که از مطلب روزنامه فرانس اوئست نیز استفاده شده، شرحی از ماجرای سفر دانشجویان این کشور به ایران و نظر آنها در رابطه با آزادی ادیان و مذاهب در کشور، خدمات‌رسانی به معلولان و جانبازان در ایران و … مطرح شده که به این شرح است:

امضای توافق هسته‌ای میان قدرت‌های بزرگ و ایران، اگرچه تا به امروز آن توقعی را که از آن می‌رفت، تأمین نکرده است اما حداقل زمینه‌ی کنجکاوی فراهم شد تا نگرش کشورها و شهروندان آنها نسبت به ایران متحول شود. از زمان این توافق تاکنون، گروه‌های مختلفی در قالب تورهای گردشگری، تجاری، اقتصادی و علمی راهی ایران شده‌اند و موج تقاضای ویزا برای سفر به ایران در سال ۱۳۹۵، بنا بر اعلام سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، رشد ۱۲ درصدی را نسبت به دو سال گذشته داشته است. در این رابطه جمال کامیاب، رایزن فرهنگی ایران در پاریس گفت: از ابتدای سال‌ جاری تا کنون تعداد ۴ میلیون و ۱۶۶ هزار جهانگرد خارجی از ایران بازدید کرده‌اند و در حال حاضر هم که بیش از نیمی از سال جاری گذشته، امید است این آمار افزایش بیشتری داشته باشد.

رسانه‌های خارجی نیز به نوبه خود، نسبت به تقاضای روزافزون شهروندانشان برای سفر به ایران اذعان دارند و هر از چند گاهی اخبار مربوط به این سفرها را که با اهداف گوناگون به ایران صورت می‌گیرد، منتشر می‌کنند. به عنوان نمونه، در روزهای واپسین سال ۲۰۱۶ میلادی، نسخه الکترونیکی روزنامه فرانس اوئست (Ouest-France) گزارشی را از سفر گروهی از دانشگاهیان دانشگاه کاتولیک غرب و گفتنی‌های آنها از بازدیدهایشان از ایران منتشر کرده است.

این گروه از دانشگاهیان فرانسوی که برای آشنایی با جامعه ایران و فعالیت‌های مذهبی، فرهنگی، هنری و اقتصادی در این جامعه به ویژه در رابطه با قشر آسیب‌پذیر جامعه ایران به تازگی سفری به ایران داشته است، از مکان‌های متعدد گردشگری، علمی و فعال در زمینه اشتغال‌زایی برای معلولان در ایران بازدید و اکنون در بازگشت از ایران، دست‌آوردهای آنها از این سفر در قالب گزارشی توسط روزنامه فرانسوی منتشر شده است.

در گزارشی که به روایت روزنامه فرانس اوئست آن را در شماره اخیر خود به چاپ رسانده است می‌خوانیم؛ در بازدیدهای این گروه که سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز آنها را همراهی می‌کرد، آنها این فرصت را داشتند تا در مناسک ادیان مختلف توحیدی در تهران از یهودی گرفته تا زرتشتی شرکت کنند. برای این گروه جای تعجب داشت در کشوری که حکومتی بر پایه عقاید شیعی دارد، یهودیان ایرانی دارای کنیسه و مدرسه هستند و روی دیوار کنیسه کلمات عبری حک شده است و در این مکان عبادی، سفارادها و اشکنازها با هم و در کنار یکدیگر به مناسک عبادی خود می‌پردازند. آنها همچنین از معبد زرتشتیان در تهران بازدیدی داشتند؛ در حالی که تمامی اعضای گروه اذعان داشتند هیچ‌گاه از این دین و پیروان آن شناختی نداشتند و برای آنها جالب بود که در همان خیابانی که معبد زرتشتیان قرار داشت، کلیسا و موزه‌ای متعلق به ارامنه نیز به چشم می‌خورد. به باور و به استناد یادداشت‌های این جهانگردان فرانسوی همه آنچه از زندگی پیروان ادیان در تهران به چشم دیده‌اند، نشان از آزادی اقشار جامعه ایرانی در انجام فرایض دینی خودشان بود.

در بخش دیگری از گزارش به پویایی و انسجام جامعه ایرانی اشاره شده است و مصداق بارز این مسئله در دیدارهایی که با انجمن‌های متولی معلولان انجام شده، بدون واسطه مطرح شده است.

در این گزارش که رایزنی فرهنگی ایران در فرانسه آن را ترجمه کرده و در اختیار تسنیم قرار داده است می‌خوانیم؛ گروه فرانسوی در این دیدار با تعداد قابل ملاحظه‌ای از معلولان(جانبازان) دیدار داشت که در جریان جنگ ایران و عراق و در جریان حملات شیمیایی عراق دچار معلولیت شده‌اند. سوفی پتیون، یکی از دانشگاهیان حاضر در گروه اظهار می‌دارد «بدون شناخت از ایران، وارد جامعه‌ای شدیم که آنجا معلول برای کشور ثروتی محسوب می‌شود که باید او و توانایی هایش را کشف کرد». اعضای دانشگاه کاتولیک غرب در ادامه بازدیدهای خود، از مؤسسه‌ای مختص نابینایان و کم‌بینایان دیدن می‌کنند که فعالیت‌های فرهنگی متنوعی را از جمله آموزش پیانو، تدریس زبان انگلیسی، آموزش مبانی انفورماتیک، قالیبافی، خیاطی و … را به این قشر از معلولان ارائه می‌داد.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، گروه فرانسوی سفری نیز به قزوین داشتند و در آنجا ملاقاتی با اعضای مؤسسه‌ای انجام می‌شود که به امر کاریابی برای معلومان و استقلال مالی آنها اشتغال داشته است که بازدید از این مرکز به خاطره‌ای فراموش نشدنی برای آنها تبدیل شده است؛ چرا که در این محل از اعضا استقبال گرم و به یادماندنی صورت می‌گیرد که به دنبال آن هم آن‌ها ایده‌های خود را در جهت یاری به این موسسه ارائه می‌دهند.

گروه همچنین در مدت حضورشان در ایران فرصت می‌کنند از شرکت بهداشتی «فیروز» بازدیدی داشته باشد. این شرکت یکی از تولیدکنندگان محصولات بهداشت کودک در خاورمیانه است. هم‌اکنون ۹۲ درصد از کارمندان این شرکت را معلولان تشکیل می‌دهند.این شرکت ایرانی نزدیک به ۱۰۰۰ حقوق‌بگیر دارد و رشد سالانه آن ۲۵ درصد است و سودهای حاصل از فعالیت آن نیز به صورت کامل وارد چرخه سرمایه‌گذاری مجدد می‌شود.

در گزارش روزنامه اوئست فرانس آمده است، در این مجموعه با کمترین امکانات و ماشین‌ها، بیشترین کارهای ممکن صورت می‌گیرد و علی‌رغم نبود بودجه کافی برای بخش بازاریابی، کیفیت بالای محصولات به خودی خود ابرازی برای تبلیغ تولیدات شرکت است. گروه فرانسوی از دیدار خود با رئیس مجموعه فیروز که از ارزش‌های انسانی و الهی صحبت می‌کند، ابراز رضایت و خرسندی می‌کند.

در روزهای باقیمانده از سفر، بخش دیگری از برنامه آشنایی گروه با غنای موسیقی این خطه از ایران است. اعضای گروه با شرکت در کنسرتی از موسیقی‌های سنتی اقوام مختلف استان قزوین، با ضرب آهنگ‌هایی که تا آن موقع برایشان ناآشنا بوده، همراه می‌شوند.

بخش جذاب دیگری از سفر این گروه، بازدید از کارگاه شهروندی قزوینی به نام آقای شکری است که از شیفتگان موسیقی و تاریخ ایران است و در فضایی که در گزارش از آن با نام «غارعلی بابا» یاد شده است، مشغول به جمع‌آوری یا بازسازی تمامی ابزارآلاتی است که در شاهنامه فردوسی ذکر آنها رفته است. این شهروند قزوینی تعدادی از ساخته‌های دست خود را به میهمانان فرانسوی خود تقدیم می‌کند و از تاریخچه آنها برایشان می‌گوید.

در بخش پایانی بازدید گروه از قزوین، اعضای گروه در مراسمی که توسط مؤسسه‌ای فعال در زمینه مبارزه با کار کودکان در بازار بزرگ شهر ترتیب داده شده است، شرکت کرده و در کنار دیگر برنامه‌های ارائه شده در این مراسم در حمایت از تحصیل کودکان، آنها نیز آهنگ معروف «شانزه لیزه» را برای حضار می‌خوانند و عواید حاصل از این برنامه نیز به مؤسسه حامی کودکان تعلق می‌گیرد. در نهایت ره‌آورد گزارش این گروه حاکی از پویایی قشرهای مختلف در جامعه ایران علی‌رغم فشارهای بین‌المللی است که این جامعه تاکنون پشت سر گذارده است.

تسنیم

مطالب مرتبط با موضوع آرشیو  , اخبار  , گزارش تصویری

روز شمار دفاع مقدس ( چهار شنبه ۲۹ دی )
 ۲۹/۱۰/۶۵ پرتاب چهار موشک زمین به زمین به طرف بصره.
حدیث روز/ مکارم اخلاق
 امام صادق عليه السلام : وَ قَدْ سُئِلَ عَنْ مَكارِمِ الاَْخْلاقِ: اَ لْعَفْوُ عَمَّنْ ظَـلَمَكَ وَ صِلَةُ مَنْ قَطَعَكَوَ اِعْطاءُ مَنْ حَرَمَكَ وَ قَوْلُ الْحَقِّ وَ لَوْ عَلى نَفْسِكَ؛ درباره مكارم اخلاق سؤال شد، فرمودند: گذشت از ...
جشن تولد دختر شهید مدافع حرم با حضور خاله سارا / عکس
 زهرا جان، تولدت مبارک. ان‌شاءالله صد ساله شوی. میدانم صد ساله‌ام که شوی طعم خوش تولدت هفت سالگی‌ات را فراموش نمی‌کنی. همان تولدی که در کنار پدر شمعهایت را فوت کردی و غرق در بوسه‌های ...
دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران از دیروز تا امروز (قسمت اول)
 بسمه تعالیدستاوردهای انقلاب اسلامی ایران از دیروز تا امروز نویسنده: احمد رضا هدایتیتردیدی نیست که شأن و شایستگی‌های مردم ایران به عنوان پایه گذار یکی از قدیمی‌ترین تمدن های جهان ...

مطالب مرتبط با برچسب

روز شمار دفاع مقدس ( چهار شنبه ۲۹ دی )
 ۲۹/۱۰/۶۵ پرتاب چهار موشک زمین به زمین به طرف بصره.
جشن تولد دختر شهید مدافع حرم با حضور خاله سارا / عکس
 زهرا جان، تولدت مبارک. ان‌شاءالله صد ساله شوی. میدانم صد ساله‌ام که شوی طعم خوش تولدت هفت سالگی‌ات را فراموش نمی‌کنی. همان تولدی که در کنار پدر شمعهایت را فوت کردی و غرق در بوسه‌های ...
دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران از دیروز تا امروز (قسمت اول)
 بسمه تعالیدستاوردهای انقلاب اسلامی ایران از دیروز تا امروز نویسنده: احمد رضا هدایتیتردیدی نیست که شأن و شایستگی‌های مردم ایران به عنوان پایه گذار یکی از قدیمی‌ترین تمدن های جهان ...
بازیگر نقش آیت‌الله خامنه‌ای در معمای‌شاه + تصاویر
 سریال «معمای شاه» در قسمت هفتاد و نهم خود (شنبه ۲۵ دی ۹۵)، به روایت دورانی که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در زندان شاه و تحت بازجویی عناصر ساواک قرار داشت پرداخت. در این قسمت، تصویری ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • آخرین اخبار

  • تبلیغات