سه شنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۵

درباره ما

اهداف سایت آزادگان ایران : احیاء فرهنگ خون و شهادت و ایثار و مقاومت آزادگان با بهره برداری از توان و استعداد عزیزان آزاده که صاحب نظر و خلاق می باشند و به دور از هرگونه وابستگی سیاسی بصورت مخلصانه و در خدمت آزادگان باشند استفاده از آزادگان توانمند و تحصیل کرده جهت رفع نیاز آزادگان نیازمند مثل وکلا ( جهت رفع موانع قانونی آزادگان اعم از خصوصی و یا پیگیری کارهای عمومی آزادگان ) – پزشکی ( جهت مرتفع کردن درمان آزادگان و یا راهنمایی و ارشاد جهت چگونگی درمان آزادگان و خانواده عزیزان آزاده ) – اقتصادی ( جهت به کارگیری و یا رفع نیاز معیشتی آزادگان و خانواده معزز آن ها که می توان این موارد را به شاخه های دیگر نیز تأمیم داد اعلام برنامه های آزادگان در هر زمینه اعم از فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و … اطلاع رسانی به آزادگان عزیز در خصوص مسائل مربوط ماده ۱۳ ، ۱۹۰ جامعه خدمات ایثارگری و امثال آن ارائه گزارش و اخبار از شرکت های اقتصادی و مؤسسات فرهنگی که در راستای ارائه خدمت به آزادگان عزیز می باشد با توجه به گذشت چندین دهه از بند گسستن اسارت عزیزان آزاده و درد و رنج آلام متحمله و سن بالای عموم آزادگان می توان در حیات و یا خدای ناکرده ممات که خود شهادت تلقی می گردد ضمن پیگیری جهت امور درمانی و کمک مردم نهاد در صورتی که نیازمند همکاری ، هم فکری و یا اجرای مراسم و احیاء همدردی و هر مورد دیگر ، می توان اقدام نمود ضمناً اهداف والا فرهنگی و اجتماعی این سایت در آینده نزدیک به صورت مشروح تقدیم حضور می گردد و همچنین نمایندگان استان ها با ذکر آدرس و شماره تماس به سمع و نظر عزیزان آزاده خواهیم رساند. با تشکر مدیر مسئول سایت آزادگان ایران حسن محمدی

Close
»   آرشیو, اخبار  »   مصوبات مجلس برای «مددجویان»، «ایثارگران»، «فرهنگیان» و «آتش‌نشانان»
۱۸ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۲۳:۱۵
مصوبات مجلس برای «مددجویان»، «ایثارگران»، «فرهنگیان» و «آتش‌نشانان»

مصوبات مجلس برای «مددجویان»، «ایثارگران»، «فرهنگیان» و «آتش‌نشانان»

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی مصوبات امروز مجلس برای مددجویان، ایثارگران، فرهنگیان و آتش نشانان را تشریح کرد.

 

نمایندگان مجلس امروز از ماده ۸۹ تا ماده ۱۰۸ لایحه برنامه ششم توسعه را بررسی و اکثر این مواد را تصویب کردند.

در بند (هـ) ماده ۸۹ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف به اجرای نظام خدمات جامع و هماهنگی سلامت با محوریت نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده شد.

حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به این مصوبه گفت: بر اساس تصویب امروز مجلس، همه کسانی که می خواهند از بیمه استفاده کنند باید از طریق پزشک خانواده اقدام کنند.

نظام ارجاع یعنی آنکه بیماران تحت پوشش بیمه باید از مجرای پزشک خانواده مورد درمان قرار بگیرند و خارج از این سیستم مشمول بیمه نمی شود.

مجلس همچنین در ماده ۹۴ مستمری مددجویان تحت پوشش را افزایش داد.

حاجی بابایی درباره این مصوبه گفت: مستمری بگیران کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از نظر دریافتی که حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان است وضعیت مناسبی ندارند بنابراین مجلس امروز تصویب کرد تا از ابتدای سال آینده میزان پرداختی به این مددجویان ۲۰ درصد دستمزد مصوب شورای عالی کار باشد یعنی اگر دستمزد مصوب امسال این شورا ۸۰۰ هزار تومان است به مدد جویان ۱۶۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: البته این ۲۰ درصد علاوه بر یارانه که در حال حاضر به مددجویان تحت پوشش پرداخت می شود و مبلغ پیش بینی شده برای پرداختی ۲۰ درصد نیز از محل درآمد حاصل از هدفمندکردن یارانه ها پرداخت خواهد شد.

حاجی بابایی مصوبه امروز مجلس را یک گام بسیار مهم در جهت تحقق عدالت اجتماعی در جامعه عنوان کرد.

نمایندگان مجلس در ادامه مصوبات امروز با تصویب ماده ۹۸ لایحه برنامه ششم، سازمان های مناطق آزاد را مکلف به زدودن فقر از چهره مناطق آزاد تجاری کردند.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم با اشاره به این ماده نیز به خبرنگار ما گفت: براین اساس مناطق آزاد موظف شدند یک درصد از عوارض ورود کالا به این مناطق را برای ایجاد شغل با محوریت افراد تحت پوشش مصرف کنند و سالانه ۱۰۰ هزار شغل از این طریق باید به وجود بیاید.

نمایندگان همچنین با تصویب ماده ۹۹ لایحه برنامه ششم مشاغل آتش نشانی و پرتوکاری اشعه را جزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب کردند.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم در این باره گفت: با مصوبه امروز مجلس دولت مکلف است از ابتدای سال ۹۶ مشاغل آتش نشانی و پرتوکاری اشعه را جزو مشاغل سخت و زیان آور تلقی کند و مزایای لازم را برای آنها در نظر بگیرد.

وکلای ملت امروز مصوبه ای نیز برای فرهنگیان داشتند و در ماده ۱۰۰ لایحه برنامه کارکنان آموزش و پرورش که عضویت در صندوق فرهنگیان را پذیرفته اند مکلف کرد ۵ درصد از حقوق و مزایای خود را به این صندوق واریز کنند.

وی درباره این مصوبه گفت: در برنامه های دوم، سوم و چهارم توسعه این موضوع وجود داشت اما در برنامه پنجم حذف شد و مشکلاتی ایجاد کرد بنابراین ما در برنامه ششم مجدد آن را تصویب کردیم به اعضای صندوق فرهنگیان که به دلخواه عضو این صندوق شده اند باید ۵ درصد از حقوق خود را در صندوق ذخیره کنند و به همان میزان نیز دولت از محل بودجه عمومی و بودجه سنواتی به این صندوق بپردازد .

نمایندگان مجلس امروز به بخش ۱۶ لایحه برنامه ششم که مربوط به امور ایثارگران است ورود کردند و با تصویب یک ماده، ۵ ماده دیگر آن را به کمیسیون ارجاع دادند.

حاجی بابایی با اشاره به مصوبه این ماده به خبرنگار ما گفت: وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و صدا و سیما مکلف به گنجاندن فرهنگ شهادت و جهاد در کتب درسی شدند.

وی افزود: همچنین مقرر شد پدران و مادرانی که در قید حیات هستند و دارای سه شهید یا دو شهید و یک جانباز بالای ۵۰ درصد و یا یک شهید و دو جانباز بالای ۵۰ درصد هستند به عنوان الگوی ایثار و شهادت و چهره های ماندگار معرفی شوند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیما نیز موظف است این چهره ها را به مردم بشناسانند.

حاجی بابایی گفت: سایر موارد ارجاعی به کمیسیون به این دلیل بود که ابهامات رفع شود و اگر پیشنهادی باشد الحاق شود.

مجلس امروز ماده ۱۰۸ لایحه برنامه ششم درباره بودجه سازمان صدا و سیما را نیز بررسی کردند اما این ماده به کمیسیون بازگردانده شد.

حاجی بابایی در این باره گفت: در این ماده گفته شده بود بودجه صدا و سیما ۰.۷ بودجه عمومی باشد اما نمایندگان معتقد بودند مشخص نشده است که این مبلغ برای تولید فیلم است یا هزینه های جاری، از این جهت به منظور رفع ابهام به کمیسیون بازگردانده شد.

صدا و سیما

مطالب مرتبط با موضوع آرشیو  , اخبار

بزرگترین اساتید اخلاق در حوزه‌های علمیه و پای درس قرآن تربیت شدند
آیت الله سید مصطفی موسوی اصفهانی عصر امروز با حضور در کلاس درس اخلاق آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) همدان، اظهار داشت: در قرآن کریم به تزکیه نفس و تقویت صفات حمیده بسیار سفارش شده و ...
مانور تشکیلاتی یاوران انقلاب در سراسر استان سمنان برگزار می‌شود
محمدرضا عامریان عصر امروز در سومین گردهمائی مدیران سازمان دانش‌آموزی شهرستان‌ها و مناطق استان سمنان در کانون ملی شهید بهشتی شهرستان شاهرود اظهار داشت: مانور یاوران انقلاب در دو سطح استانی و شهرستانی در سراسر ...
پایان داعش نزدیک است/در سوریه با بدترین نوع جنگ مواجه هستیم
به نقل از روابط عمومی بسیج اساتید استان فارس، احمد کریم‌خانی در جمع اساتید دانشگاه‌های شیراز به بررسی بحران سوریه پرداخت و با بیان اینکه برای بررسی هر تحول و بحرانی باید به نقش بازیگران ...
گزارش کمیسیون عمران درباره حادثه «پلاسکو» فردا نهایی می‌شود
  صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی با اشاره به نشست امروز(دوشنبه، 4 بهمن‌ماه) این کمیسیون به منظور بررسی حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکوی تهران، گفت: نشست کمیسیون ...
مردم خوزستان به آتش‌نشانان شهید ادای احترام کردند
مردم خوزستان به مقام شامخ آتش‌نشانان شهید که در حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو تهران به شهادت رسیدند ادای احترام کردند. در پی حادثه ساختمان پلاسکوی تهران و جانفشانی آتش‌نشانان، موزعین اداره ...

مطالب مرتبط با برچسب

کمک جانباز و ایثارگر دفاع مقدس به حوزه سلامت شهرستان کاشمر
محمد جواد یزدانی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر، گفت: هادی جعفرنژاد، جانباز و ایثارگر هشت سال دفاع مقدس که خود از کارکنان شبکه بهداشت و درمان کاشمر است به یاد بود پدر و ...
بازدید ایثارگران تهرانی از اماکن دیدنی پایتخت
انصار محمدی رئیس اداره ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: در راستای فعالیت های اردویی و مشارکت گیری از سایر دستگاه ها در برنامه های فرهنگی، معاونت فرهنگی و امور ...
اعطای گواهی حضور به شرکت کنندگان در همایش ملی موزه‌های دفاع مقدس و گردشگری
  دکتر ناصر رضایی دبیر علمی همایش با اعلام این خبر توضیح داد:به کلیه شرکت کنندگان در همایش ملی موزه‌های دفاع مقدس و گردشگری گواهی حضور اعطاء خواهد شد. وی افزود: علاوه بر گواهی حضور، به مقالات ...
آغاز رزمایش امام علی (ع)قرارگاه نجف اشرف نیروی زمینی سپاه درغرب کشور
سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه با اعلام خبر آغاز رزمایش امام علی (ع) قرارگاه نجف اشرف نیروی زمینی سپاه گفت: این رزمایش از امروز(4 بهمن ماه) آغاز شده و به مدت ...
جشنواره‌ رسانه‌ای ابوذر و همایش رسانه‌ انقلابی برگزار می‌شود
  مسعود بصیری در نشستی خبری که به مناسبت روز بسیج رسانه برگزار شد، توضیح داد:همایش رسانه انقلابی سه‌َ‌شنبه پنجم بهمن‌ماه در سالن شهید رشادی سپاه حضرت رسول تهران بزرگ با سخنرانی حجت‌الاسلام سرلک و سردار ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • آخرین اخبار

  • تبلیغات