چهارشنبه, ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

درباره ما

Close
»   آزادگان جهان, اخبار  »   سید حسن نصرالله: حمایت برخی کشورها از شبکه های تکفیری و توقف شبکه های مقاومت تصادفی نیست
۷ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۹:۳۴
سید حسن نصرالله: حمایت برخی کشورها از شبکه های تکفیری و توقف شبکه های مقاومت تصادفی نیست

سید حسن نصرالله: حمایت برخی کشورها از شبکه های تکفیری و توقف شبکه های مقاومت تصادفی نیست

« سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید به اینکه« محور مقاومت در جنگ کنونی تحمیل شده بر آن پیروز خواهد شد» ، گفت: حمایت همه جانبه برخی کشورها از رسانه ها ، شبکه ها و تلویزیون های گروه های تروریستی تکفیری مانند وصال، فدک و صفا و متوقف کردن پخش برنامه های شبکه های مقاومت مانند المنار از طریق ماهواره های عرب ست و نیل ست و اروپائی، تصادفی نیست بلکه دولت ها ، دستگاه های امنیتی و مراکز تحقیقاتی و مطالعاتی شبانه روز در این خصوص کار می کنند. 

سید حسن نصرالله عصر سه شنبه در مراسم ختم شیخ « عبدالناصر جبری» از علمای مبارز و برجسته اهل سنت لبنان، اظهارداشت: در حالی جلوی پخش شبکه های مقاومت را می گیرند که به شبکه های تکفیری و شبکه هایی که قتل ، بریدن سر و کشتار را ترویج و تبلیغ می کنند، اجازه پخش می دهند.
وی در این مراسم که از طریق ویدئو کنفرانس سخن می گفت، خاطرنشان کرد: امروز به روحانیان و علمائی مانند شیخ جبری نیاز داریم که جلوی حامیان گروه های تروریستی تکفیری و خادمان به طرح های استکباری صهیونیستی بایستند.
دبیرکل حزب الله تصریح کرد:امروز بجز گروه های تکفیری کسان دیگری هم وجود دارند که به طرح استکباری و صهیونیستی برای نابودی و تکه تکه کردن کشورهای اسلامی و انتقال میدان نبرد واقعی با دشمن صهیونیستی به میدان های دیگر اقدام می کنند و باید با آنها هم مقابله کرد.
سید حسن نصرالله با تاکید به اینکه تکفیری ها امت اسلامی را به خطرناک ترین مرحله رسانده اند، گفت: امروز باید مسئولیت خود را برای محاصره و منزوی کردن همه کسانی که درصد فتنه انگیزی هستند، برعهده بگیریم.

وی با بیان اینکه « شاهد پدیده بسیار خطرناک تندروی در برخی محافل سنی و یا شیعی هستیم»، گفت: بروز پدیده تکفیر به قبل از سال ۲۰۰۰ میلادی و حتی قبل از دهه نود قرن گذشته بر می گردد و تکفیری ها امروز به طور آزاد به بیان مواضع سیاسی ، رسانه ای ، عقیدتی و میدانی خود مبادرت می کنند و هیچ حد و مرز و ضابطه ای هم برای ترویج کشتار، سربریدن، دشنام دادن ،شکافتن سینه ها به صلیب کشیدن بی گناهان ندارند و این خطرناک ترین شرایطی است که امت اسلامی در آن بسر می برد.
سید حسن نصرالله با بیان اینکه « شیخ جبری همواره بر مبارزه با تروریسم تکفیری وحامیان آن تاکید می کرد»، گفت که حتی در میان برخی محافل شیعی که حضرت امام خامنه ای آن را « شیعه لندنی » و یا « شیعه انگلیسی» خوانده اند، کسانی وجود دارند که دیگران را تکفیرمی کنند و به مقدسات و نمادهای اهل سنت و شیعه بدون استثناء دشنام می دهند.
وی با تاکید به اینکه تکفیری ها امت اسلامی را به خطرناک ترین مرحله رسانده اند، افزود: امروز باید مسئولیت خود را برای محاصره و منزوی کردن همه کسانی که درصد فتنه انگیزی هستند، برعهده بگیریم.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: یکی از خطرناک ترین عنوان های جنگ کنونی در منطقه ، جنگ علیه مقاومت و محور مقاومت است و این حقیقت روز به روز از طریق اعتراف های مقامات آمریکائی ، سیاستمداران ، دیپلمات ها و ژنرال ها و مسئولان امنیتی و یا فاش شدن اسناد و نوارهای صوتی آشکارتر می شود و اینها نشان می دهد که منطقه ما به یک هدف تبدیل شده است.
دبیرکل حزب الله هشدار داد: امروز مقاومت را هدف گرفته اند و تلاش هائی برای ساقط کردن جنبش ها و سازمان های مقاومت و ارتش های و نظام های منطقه با هدف حمایت از رژیم و ارتش اسرائیل در جریان است.
سید حسن نصرالله تاکید کرد که هدف دیگر این تلاش ها مخدوش کردن چهره مقاومت در فلسطین و لبنان برای زمینه سازی از بین بردن آنها است.
وی با بیان اینکه امروز وظیفه همه ما حمایت از مقاومت است همانطور که شیخ جبری انجام می داد، اظهارداشت: امروز اسرائیل درصدد هدف گرفتن هر طرفی است که از مقاومت و اندیشه مقاومت دفاع می کند و ترور شهید تونسی « محمد الزواری» ،فرمانده شهید حزب الله« حسان اللقیس» و دانشمندان هسته ای ایران و عراق در همین چارچوب قرار دارد.
دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: محور مقاومت و همه جنبش های مقاومت از جنگ تحمیلی جهانی علیه خود پیروز، قوی تر و راسخ تر خارج می شوند و این واقعیت روز به روز آشکارتر می شود.
سید حسن نصرالله از شیخ جبری به عنوان یک «مجاهد مهاجر با بصیرت» یاد کرد و گفت: شیخ جبری در همه زمینه ها مانند رسانه ، جهاد ، فرهنگ و وحدت فعال بود و اعتقاد داشت که همه مسلمانان برادر هستند و باید وحدت داشته باشند.
وی فقدان شیخ جبری را برای همه مسلمانان ، خسارتی بزرگ خواند و تصریح کرد که امروز به امثال شیخ جبری برای مقابله با تکفیری ها که درصدد ترویج کشتار و ذبح انسان ها و سب دیگران هستند، نیاز داریم.
دبیرکل حزب الله گفت: شیخ جبری از همان ابتدا همراه و همگام با مقاومت بوده به ویژه زمانی که مقاومت برای دفاع از خود و مشروعتیش نیاز به دفاع داشته است.
سید حسن نصرالله افزود:این عالم بزرگ اهل سنت همواره از مقاومت با صدایی بلند و شجاعانه دفاع و حمایت کرده است.
دبیرکل حزب الله خطاب به صهیونیست ها تاکید کرد که به آینده دل نبندید زیرا متعلق به مقاومت است و همه مردم و حامیان مقاومت امروز در سوریه ، بحرین ، عراق ، یمن و نیجریه به نفع فلسطین راهپیمائی می کنند.
سید حسن نصرالله اظهارداشت:اینها فقط سخنرانی و خطابه نیست بلکه نیروهای مقاومت آن را با تقدیم خون ، ایستادگی ، ثبات قدم و ایثارگری در بیشتر کشورها و میدان های نبرد اثبات کرده اند.
وی گفت: اگرچه برخی حکومت ها مانند بحرین تسلیم دشمنان شده و به تندروترین سازمان های صهیونیستی اجازه ورود به منامه را می دهند اما نیروهای مقاومت در منطقه ما بر ایستادگی و پایداری و رویاروئی با دشمنان تا پیروزی نهائی اصرار دارند و هرگز کشورهای منطقه از جمله فلسطین، لبنان، سوریه و عراق را به سلطه آمریکائی و صهیونیستی تسلیم نمی کنند.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: ملت و علمای بحرین با وجود این که حکومت بحرین درصدد عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است، ملت و پرونده فلسطین را فراموش نکرده اند.
دبیرکل حزب الله تصریح کرد: در یمن هم با وجود محاصره ، گرسنگی ، بمباران و کشتار ، ملت این کشور به نفع فلسطین شعار می دهند.
سید حسن نصرالله تاکید کرد:اگر بر رفتار انسان عقل و دین حاکم باشد تحت تاثیرتبلیغات سوء قرار نمی گیرد.
وی گفت: باید با منطق تسامح و دراز کردن دست ها با دیگران تعامل و کنیم و همزمان باید با قاطعیت آماده دفاع باشیم و توطئه ها را ناکام سازیم.
دبیرکل حزب الله با تاکید به اینکه « آینده متعلق به مقاومت و محور مقاومت است»، افزود: رزمندگان مقاومت در منطقه بر ادامه مبارزه با تروریسم تکفیری تا پیروزی نهائی اصرار دارند.
وی تاکید کرد: مشکلات هرچه قدر بزرگ باشند می توان آنها را با گفت وگو، سینه های گشاده و دست های دراز و روح تسامح و عقلانیت حل کرد زیرا باید آینده را برای فرزندان و نوادگان خود بسازیم و توطئه ها را خنثی کنیم.
سید حسن نصرالله درگذشت شیخ جبری را به خانواده ، دوستان و یاران او تسلیت گفت و اظهارداشت: همه ما شیخ جبری را به تدین، اخلاق حسنه ،علم ودانش ، صبر و صداقت ، جهاد مستمر و فرهنگ می شناسیم.
در این مراسم که « محمد فتحعلی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان هم حضور داشت، آیت الله « محمد حسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) هم در باره شخصیت علمی ، فرهنگی و جهادی شیخ جبری سخنرانی کرد.
شیخ عبدالناصر جبری دبیرکل جنبش امت لبنان که از حامیان مقاومت در مبارزه با تروریسم صهیونیستی و تکفیری بود، صبح پنجشنبه گذشته بعداز تحمل یک دوره بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد.
شیخ جبری در راه اندازی « دانشکده دعوت اسلامی لبنان»،« تجمع علمای مسلمان لبنان»، « شورای جهانی زبان عربی»،« دیدار جمعیت ها و شخصیت های اسلامی لبنان»، « انجمن هدایت»،« جنبش امت» ، « موسسه رسانه های تصویری و مکتوب ( الثبات)» و « مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی» مشارکت داشته و در این موسسه ها یا عضو بوده و یا ریاست آنها را برعهده داشته است.
وی در سفری تبلیغاتی به چند کشور آفریقائی مانند ساحل عاج ، سنگال و مالی دچار بیماری و سکته مغزی شد و بسرعت از مالی به لبنان برای ادامه درمان منتقل و در بیمارستان رسول اعظم (ص) بستری شد.
این روحانی مبارز لبنانی از دانشگاه مطالعات اسلامی کراچی با درجه دکترا فارغ التحصیل شده بود.
شیخ جبری از ارکان تقریب بین مذاهب اسلامی و از حامیان وحدت ملی و مقاومت بود و برای تربیت نسل جوان و آزادسازی فلسطین از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

 

82363892-71282078

ایرنا

مطالب مرتبط با موضوع آزادگان جهان  , اخبار

معرفی و تجلیل از برندگان «جایزه ایثار و رسانه»
برندگان نهایی نخستین جایزه ایثار و رسانه، طی مراسمی با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی و تجلیل می‌شوند؛ دبیرخانه جایزه ایثار و رسانه با اشاره به ...
بمباران نشست «مهم» داعش در الانبار/ مجروحیت البغدادی تایید نشد
 به نقل از «السومریه‌نیوز»، «یحیی رسول» فرمانده عملیات مشترک عراق، یکشنبه‌ شب اعلام کرد: «دستگاه اطلاعاتی عراق به‌دقت تحرکات ابوبکر البغدادی، جنایتکار تروریست (سرکرده داعش) را رصد می‌کند. تاکنون زخمی شدن این ...
انتشار فهرستگان جدیدترین نسخ خطی اهدایی مقام معظم رهبری تا سال جدید
سیدمحمدرضا رضاپور، معاون اداره مخطوطات آستان قدس رضوی و کارشناس نسخ خطی،  با اشاره به فهرست‌نویسی نسخ خطی اهدایی از سوی مقام معظم رهبری به گنجینه این مرکز گفت: تاکنون 14 جلد از فهرستگان ...
روز شمار دفاع مقدس ( دوشنبه ۲۵ بهمن )
 • درگیری خونین ساواکی ها و عناصر ضدانقلاب با نیروهای انقلابی در تبریز (۱۳۵۷ش)• حمله هوایی رژیم بعث به شهرهای بهبهان و مسجد سلیمان در جریان جنگ تحمیلی (۱۳۶۲ش)• صدور حکم تاریخی «امام خمینی» مبنی ...

مطالب مرتبط با برچسب

روز شمار دفاع مقدس ( دوشنبه ۲۵ بهمن )
 • درگیری خونین ساواکی ها و عناصر ضدانقلاب با نیروهای انقلابی در تبریز (۱۳۵۷ش)• حمله هوایی رژیم بعث به شهرهای بهبهان و مسجد سلیمان در جریان جنگ تحمیلی (۱۳۶۲ش)• صدور حکم تاریخی «امام خمینی» مبنی ...
تجلیل مسئولان دانشگاه زنجان از حاج محمد سراجی جانباز دفاع مقدس
دانشگاه زنجان با همكار بازنشسته خود و جانباز دفاع مقدس حاج محمد سراجي وطن ديدار کردند. اين برنامه در قالب برنامه ديدار با اسوه هاي مقاومت از طرف ستاد شاهد دانشگاه زنجان برگزار شد. در اين ديدار كه ...
شهید محمد نوروزی دستجردی
 محمد نوروزی دستجردی فرزند ابوالقاسم سال 1331 در تهران متولد شد. تا  کلاس سوم راهنمایی درس خواند. در سال 1353 به دلیل مبارزات سیاسی به زندان حکومت پهلوی افتاد و در روزهای اوج انقلاب آزاد ...
مردی از قبیله آسمان
 خطه کویر با دشت های وسیع و بیابان های بی کرانش، همچون صدفی بزرگ، مروارید مردانی را در خود می پروراند که روح بلندشان به عظمت آسمان و قلبشان به فراخی دریاست، آنانی که در ...